Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

slavek-mVIP

Oblíbená alba

Alba, která má slavek-m v oblíbených

reklama

46 fotek, minulou sobotu, 25 zobrazení, 29 komentářů | příroda
Na otočku do Zuberce, ale stálo to za to
60 fotek, 16.6.2018, 23 zobrazení, 26 komentářů
Název jako z nějaké řecké báje či legendy přináší dva klenoty přírody. Herminium monorchis, toříček jednohlízný, je drobná a nenápadná orchidejka, Parnassius apollo je moc pěkný motýl z čeledi otakárkovitých, kterého my Češi nazýváme jasoň červenooký. Obojí jsem obdivoval na Slovensku, jasoně v Bílých Karpatech, toříček na Malé Fatře. A k tomu pár dalších objektů, které se mi také líbily.
31 fotek, 25.5.2018, 222 zobrazení, 260 komentářů | architektura, krajina, makro, příroda
jednoho krásného květnového dne jsem se vydal z rybniště do krásnolipského pivovaru. cestou jsem navštívil rozvetlé louky u velkého rybníka a pokusil se najít vzácný prstnatec pleťový, který zde roste. nenašel jsem ho, ale potěšily mě stovky prstnatců májových ve skvělé kondici...
78 fotek, 19.6.2013, 99 zobrazení, přidat komentář | příroda
NPP Jestřebské slatiny, 19.6.2013
77 fotek, 29.5.2014, 178 zobrazení, přidat komentář | příroda
Stupava, Vrchná hora-SR, 29.5.2014
38 fotek, letos v červnu, 61 zobrazení, 136 komentářů | příroda, zvířata
Tento rok mi to nevyšlo dobre, bola som na Sandbergu neskôr ako vlani a včeláriky už sa nedržali v takých početných kŕdľoch ako vtedy, skôr sa separovali do menších skupiniek a párov. A zdali sa mi trochu opatrnejšie, nepustili si ma tak blízko. Navyše som netrafila počasie, celý týždeň bolo slnečno, ale práve vtedy sa zatiahlo a chvíľu aj mrholilo. Ale zážitok to bol zasa silný a návšteva pre mňa určite stála za to.
Berounka  5 | trma
34 fotek, 12.5.2018, 48 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda
Po červené od Žikovského mlýna přes Libštejn do Liblína
Malaxis  7 | lihu
13 fotek, 5.7.2015, 98 zobrazení, 16 komentářů
Žila byla, na okraji Jeseníků, jedna orchidejka, a ta byla hrozně mrňavá. Ale fakt hrozně mrňavá, a zelená, a nenápadná. A jmenovala se měkčilka jednolistá. A snad tam roste dodnes, a ještě dlouho poroste...Prostě...pohádka...
Měkčilka také patří k velmi vzácným a ohroženým druhům, a je samozřejmě i chráněna.
38 fotek, 22.5.2018, 93 zobrazení, 151 komentářů | krajina, příroda
Výlet na Slovensko byl určen hledáním kriticky ohroženého vstavače Spitzelova, který se nám podařil nalézt a jako bonus byl nález korálice trojklané.
50 fotek, 20.5.2018, 274 zobrazení, 246 komentářů | architektura, krajina, makro, příroda
v mělnickém polabí je několik krásných luk, kde ještě není tak hrozné sucho a kde najdeme řadu velmi vzácných rostlin. v PR slatinná louka u liblic zrovna kvete prstnatec májový, prstnatec pleťový i jejich kříženec prstnatec aschersonův, dále tu najdeme vstavač vojenský, bradáček vejčitý i velmi vzácný vstavač bahenní. v NPP polabská černava je početná populace prstnatce pleťového. v PP radouň stále kvete vstavač vojenský. své putování jsem zakončil v PP stráně u drahobuzi, kde téměř odkvetl vstavač osmahlý, ale stále tam najdeme kvetoucí tořič hmyzonosný a okrotici bílou...
26 fotek, 5.5.2018, 23 zobrazení, 8 komentářů | krajina, příroda
Sklenářovice, německy Glasendorf. Zaniklá vesnice v KRNAP. Nachází se asi 2,5 km na sever do Mladých Buků. Zaujímá katastrální území o rozloze 5,51 km2. Do 2. světové války byly samostatnou obcí s více než dvěma stovkami německých obyvatel. Po odsunu Němců zůstaly desítky domů opuštěny. Domy byly vyrabovány, pobořeny a zbytek odstřelen armádou. Do dnešních dní zůstala stát v údolí jen stodola a ta už má taky na kahánku. Za desítky let si příroda vzala louky nazpět a vznikla ojedinělá lokalita luk s rozptýlenou zeleni. V roce 2009 bylo celé údolí bývalé vesnice prohlášeno přírodní památkou Sklenářovické údolí.

Naším cílem byla orchidej prstnatec bezový (Dactylorhiza sambucina). Podařilo se nám to a našli jsme 25 jedinců v červené formě a 15 ve formě žluté. A jak krásně voní!!!

Prstnatec bezový (Dactylorhiza sambucina) je hlíznatá, zemní orchidej, která je v české přírodě velmi vzácná. Tato nevysoká bylina patří k nejčasněji rozkvétajícím orchidejím a je zvláštní svým výrazným polymorfismemː květy má zbarvené buď tmavě nachově, nebo světle žlutě. Jedinci s oranžovými květy jsou kříženci obou barevných forem. Je zařazen mezi silně ohrožený druh.
35 fotek, 8.5.2018, 17 zobrazení, 1 komentář | příroda
Přírodní památka Úpolíny u Trhové Kamenice je místo kde zatím ještě roste raritní
SALIX MYRTILLOIDES L. – vrba borůvkovitá. Pouze na třech lokalitách v naší republice je možné tuto rostlinu nalézt.
30 fotek, 10.5.2018, 21 zobrazení, 3 komentáře | příroda
Střemošická stráň na Chrudimsku.
21 fotek, 8.5.2018, 108 zobrazení, 95 komentářů | krajina, příroda
Sváteční den si vyžaduje sváteční aktivity a tak k jsem se vydala na hřebeny Krkonoš zkontrolovat, zda na mých oblíbených místech krkonošské tundry okolo Luční hory již kvetou koniklece alpinské a zda najdu rozkvetlou prvosenku nejmenší.Krkonošská příroda teprve pomalinku nabírá dech po uplynulé zimě, proto v béžových barvách tundry jako perličky zazářily růžová kvítka prvosenky nejmenší a koniklece alpinské hezky bíle opuntíkovaly louky a příkopy kolem cesty u kapličky obětem hor nad Luční boudou.
32 fotek, 19.5.2015, 51 zobrazení, přidat komentář | příroda
Další z mých pravidelných botanických výprav. Tentokrát za vzácným, silně ohroženým Střevíčníkem pantoflíčkem (Cypripedium calceolus), který má v České republice už jen kolem 70 lokalit. Určitě sami máte nějakou svou věc, rostlinu, zvíře, které bezmezně milujete a které Vás ohromně fascinuje. Já takovou lásku našel v této nejmonumentálnější a nejkrásnější orchideji, divoce rostoucí v české přírodě. Každý květen proto pravidelně navštěvuji pár jeho lokalit a je pro mě vždy obrovským štěstím, vidět jeho nádherné rozkvetlé trsy.
14 fotek, 11.5.2018, 32 zobrazení, 2 komentáře | příroda
28 fotek, 9.5.2018, 222 zobrazení, 180 komentářů | krajina, makro, příroda
v lužických horách rozkvetly podmáčené louky s prstnatci májovými a pomalu odkvétá vstavač mužský...
46 fotek, 20.4.2018, 231 zobrazení, 217 komentářů
Druhého dne jsme to vzali z Dolích Věstonic směrem k Mikulovu, v tomto albu tedy květena z okolí Děviček a pod Děvínem.
39 fotek, 1.5.2014, 138 zobrazení, přidat komentář | příroda
PP Svaré pole, 1.5.2014
Vstavač kukačka (Orchis morio) - C1b, §2

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.